Nova prijenosna računala, tableti, pametna ploča za pisanje i mikroskopi

Autor: Blanka Doko, 10. 1. 2020.

Naša je škola nabavila novu opremu za Informatičku učionicu – prijenosna računala i bijelu interaktivnu ploču za pisanje Smart Kapp Board. Kad smo ugledali novu opremu zapitali smo se što je to uopće i čemu služi te se na službenim stranicama www.smarttech.com informirali. Od učitelja očekujemo da će nas naučiti da se služimo novim uređajima. I nastava Kemije i drugih prirodnih predmeta obogaćena je novim mikroskopima i zaštitom opremom za rad.

Novo tehnološko čudo Smart Kapp Board služi za poboljšanje kvalitete učenja, lakše povezivanje učitelja i učenika te za zanimljivije i zabavnije prenašanje informacija. Sigurni smo da ćemo uskoro koristiti bijelu ploču, a uskoro i tablete u sklopu „Škole za život“ koje je škola prije nekoliko dana dobila od Ministarstva znanosti i obrazovanja. Naša je škola praktično već dugo u reformi „Škola za život“, a ova nova tehnologija sigurno će nam olakšati drugo polugodište i učini ga edukativno-zabavnim.

Tekst: Patricija Petek, članica skupine Novinari

Naša škola ide u budućnost

Učenici Informatike dobili su neku neobičnu ploču. Saznali smo da White Smart Kapp pomaže kod učenja i da povezuje učenje. Pedagog, voditelj Robotičara, osvojio ju je kao nagradu i uz pomoć domara postavio u Informatičku učionicu. U našoj učionici oduvijek imamo pametnu ploču koju smo redovito koristili. Veselimo se novim tehnologijama u našoj školi.

Donacija mikroskopa i zaštitne opreme

Učionica Informatike nije jedina novoopremljena. Za učenje Kemije i drugih prirodnih predmeta dobili smo mikroskope, bijele kute i drugu zaštitnu opremu. Učenici će naučiti koristiti ih odgovorno i oprezno. Donator želi ostati anoniman, a mi mu od srca zahvaljujemo.

Tekst: Marko Kraljić, član skupine Novinari