OBUSTAVA POSTUPKA UTVRĐIVANJA PSIHOFIZIČKOG STANJA DJECE RADI UPISA U 1. RAZRED (2020./21.)

Poštovani roditelji,

na temelju preporuka Ministarstva znanosti i obrazovanja, a s ciljem zaštite zdravlja djece, od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine obustavljaju se do 4. svibnja 2020. sve aktivnosti vezane uz postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u 1. razred obveznog osnovnoškolskog obrazovanja (2020./21.) (poveznica niže pod ''Opširnije'').

Sve daljnje informacije bit će objavljene na ovoj stranici Škole. Molimo, pratite redovito nove obavijesti.

Unaprijed hvala!

''UPIS UČENIKA U I. RAZRED OŠ

Od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine obustavljaju se sve aktivnosti vezane uz upis djece u I. razred osnovne škole.

• osnovne škole i zdravstvene ustanove neće do 4. svibnja 2020. godine provoditi postupak utvrđivanja psihofizičkoga stanja djece radi upisa u prvi razred osnovne
  • stručna povjerenstva škola i upravni odjeli u županijama nadležni za obrazovanje, odnosno Gradski ured za obrazovanje Grada Zagreba dužni su putem medija, oglasnih ploča odgojno-obrazovnih i zdravstvenih ustanova, neposrednih poziva i na drugi primjeren način obavijestiti roditelje školskih obveznika o novim rokovima rasporeda pregleda

Upisi u I. razred osnovne škole za školsku godinu 2020./2021. provest će se nakon završetka provedbe postupaka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta radi upisa u I. razred osnovne škole prema već utvrđenom ili novom rasporedu kojeg će utvrditi nadležna tijela u županiji, odnosno Gradu Zagrebu temeljem dogovor s osnovnim školama te će o tome obavijestiti roditelje.

• u skladu s rokovima iz upute o radu povjerenstava za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta usklađuje se i odobravanje pomoćnika u nastavi''

objavio: Goran Jenić   datum: 21. 3. 2020.

« Srpanj 2020 »