Izrada i primopredaja vizira za medicinsko osoblje

Zahvaljujući našim 3D printerima, ideji i trudu ravnateljice Brigitte Gmaz i pedagoga Gorana Jenića, solidarno smo se pridružili inicijativi Hrvatskog studentskog zbora u izradi vizira za medicinsko osoblje. U utorak, 31. ožujka, izvršena je primopredaja 15 vizira za ambulantu u Stubičkim Toplicama i Domu za starije i nemoćne Pintar.

Načelnik općine Stubičke Toplice Josip Beljak pohvalio je ovu akciju solidarnosti i izrazio želju da se izrada vizira nastavi. Patronažna sestra Valentina Glavač Bratković rekla je kako će ovi viziri u zaštiti najviše koristiti doktoricama obiteljske medicine kod pregleda pacijenata i na terenu kada patronaža mora obilaziti pacijente doma, u tzv. kućnoj njezi. Marino Pintar, ravnatelj Doma za starije i nemoćne Pintar iz Stubičkih Toplica istaknuo je kako potreba za zaštitnim sredstvim i opremom jako velika te zahvalio na donaciji zaštitnih vizira u ime djelatnika i korisnika doma.

Izvor: https://www.zagorje.com/clanak/vijesti/izradili-i-donirali-zastitne-vizire-ambulanti-i-domu-za-starije-i-nemocne-osobe-pintar-u-s

objavio: Blanka Doko   datum: 31. 3. 2020.