Službeno otvorenje poludnevnog boravka

Autor: Blanka Doko, 2. 11. 2016.

U petak je upriličeno službeno otvorenje poludnevnog boravka koji djeluje u našoj školi od početka školske godine. Riječ je o usluzi koju provodi Odgojni dom Bedekovčina u suradnji s Krapinsko-zagorskom županijom, za djecu u riziku od razvoja problematičnog ponašanja.

Njihovi djelatnici Anamarija Skušić i Neno Videk rade s dvije skupine, ukupno 11-ero učenika od 2. do 7. razreda kojima pomažu u odgojno-obrazovnom procesu. Starijim učenicima prilagodba je nešto teža i kompleksnija, a mlađi učenici otkrivaju da se ovdje osjećaju jako ugodno, pa čak da im je „ljepše nego kod kuće“.

Otvorenju su nazočili zamjenica župana  KZŽ Jasna Petek,načelnik Općine Stubičke Toplice Vladimir Bosnar, župnik župe  Sv. Josipa St. Toplice Ivica Šestak, ravnateljica Centra za socijalnu skrb Donja Stubica Stanislava Erdelja te njezine kolegice ravnateljice Centara Zabok - Tanja Cujzek, Zlatar Bistrica - Marija Kurtanjek, Krapina - Jadranka Vuković, ravnateljica Odgojnog doma Bedekovčina Tamara Kotarski, ravnatelji Osnovnih škola Marija Bistrica - Vesna Brlek, Bedekovčina - Ivan Paradi, Krapinske Toplice - Samson Štibohar, Brestovec Orehovečki - Zdenko Kobeščak,  Mače - Vladimir Grudenić.

Ravnateljica škole Brigitte Gmaz i načelnik Općine Vladimir Bosnar izrazili su dobrodošlicu gostima. Nazočnima se obratila ravnateljica Odgojnog doma Bedekovčina Tamara Kotarski, ravnateljica Centra za socijalnu skrb Donja Stubica Stanislava Erdelja i zamjenica župana KZŽ Jasnu Petek koja je istaknula da je boravak važna socijalna usluga jer prevenira veće teškoće i eventualnu institucionalizaciju u budućnosti.  Uvažena gošća proglasila je otvorenje poludnevnog boravka u OŠ Stubičke Toplice.  Uslijedio je svečani program koji su pripremili Folklorna i Dramsko-recitatorska skupina učiteljica Đurđice Mihovilić i Ljiljane Fišter te polaznici poludnevnog boravka. Velečasni Ivica Šestak blagoslovio je prostor poludnevnog boravka te je upriličeno zajedničko druženje uz domjenak u blagovaoni naše škole.

Događaj je izazvao veliko zanimanje i među medijima pa smo tako u školi imali uključene kamere, mikrofone i diktafone HRT-a, TV Mreže, Zagorskog lista i Radija Donja Stubica.