Domaćinstvo 10. županijske smotre iz Građanskog odgoja i obrazovanja

Autor: Blanka Doko, 30. 3. 2017.

U srijedu, 29. ožujka, naša je škola bila domaćin 10. županijske smotre projekata učenika osnovnih i srednjih škola iz područja Nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo. Svoje je projekte predstavilo 6 osnovnih i 3 srednje škole.

Otvorenju smotre nazočili su zamjenica župana Krapinsko-zagorske županije Jasna Petek, zamjenik načelnika Općine Stubičke Toplice Ivan Hren, direktorica Turističkog ureda Turističke zajednice Stubičke Toplice Bernarda Ivček, predsjednica Radnog tijela za kulturu i ekologiju Zrinka Košić Bosnar, predstavnica Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja, članice Županijskog povjerenstva za organizaciju i provedbu smotre Snježana Romić, Brigitte Gmaz, Ljubica Gorički, Ružica Kotarski, Renata Čandrlić, Vera Hrvoj i Mirjana Lolić, procjeniteljice Tajana Broz, Monika Pažur, Dragica Slakoper Lisica, Nikolina Bertol. Ravnateljica škole Brigitte Gmaz nazočnima je poželjela dobrodošlicu te mnogo sreće u predstavljanju projekata. Nakon nastupa Dramsko-recitatorske skupine voditeljice Ljiljane Fišter i Mladih knjižničara bibliofila voditeljice Blanke Doko, natjecatelji su se podijelili po učionicama i prezentirali svoje projekte. Svi su predloženi za državnu razinu smotre.

Škole i projekti:

OŠ Lijepa naša, Tuhelj: Dječji dnevni boravak

OŠ Antuna Mihanovića, Klanjec: Zavirimo u prošlost naše škole

OŠ Đure Prejca, Desinić: Zagorska ruža

OŠ Ksavera Šandora Gjalskog, Zabok: Školski volonterski klub „Gjalski“

OŠ Vladimir Nazor, Budinščina: Konč naš svagdašnji

OŠ Stubičke Toplice: Topličke orhideje

SŠ Bedekovčina: Vratimo gumi-gumi

SŠ Pregrada: Imaj stav, budi drugačiji

Gimnazija Antuna Gustava Matoša, Zabok: Moje je pravo da jedem zdravo

Projekt naših učenika 4.a i 2.a razreda „Topličke orhideje“, koji su učenici vrijedno pripremali uz pomoć učiteljica Monike Barić i Martine Drempetić, prezentirali su učenici Mirka Matuša Popović, Ana Ljubić Repar, Patricija Petek i Jakov Bos. Nakon izvrsne prezentacije procjeniteljice su pohvalile projekt te upitale kako mogu doći do Kamenjaka i vidjeti to posebno cvijeće.

Tijekom proteklih deset godina na smotri je predstavljeno ukupno 112 projekata, od kojih su 73 iz osnovnih škola, 27 iz srednjih škola i 12 iz dječjih vrtića. To je veliki ponos i važan razlog da su nakon podjele pohvalnica i zahvalnica članice Županijskog povjerenstva za organizaciju i provedbu smotre Snježana Romić, Brigitte Gmaz, Ljubica Gorički, Ružica Kotarski, Renata Čandrlić, Vera Hrvoj i Mirjana Lolić nazdravile šampanjcem i prerezale slavljeničku tortu. Čestitamo!