Prvonagrađeni u literarnom natječaju „Hrvatska kulturna baština“

Na 23. natječaj Hrvatska kulturna baština za najljepše pjesme na narječju i likovne radove, što ga organizira Osnovna škola kneza Branimira Donji Muć, naša je osnovna škola prijavila četiri literarna rada. Među njima je bio i rad učenika osmog razreda „Streha“ koji je osvojio žiri i zasluženo dobio 1. nagradu. U pratnji mentorice Danijele Miklec učenik je prisustvovao dodjeli nagrade u petak, 18. svibnja, u Društvenom domu u Donjem Muću.

Učiteljica Danijela Miklec motivirala je učenike na opisivanje nečega što ih vezuje uz djetinjstvo i u njima budi lijepe uspomene na rodni kraj. Dodjela nagrada održala se 18. svibnja 2018. godine u Društvenom domu općine. U prekrasnom programu učenici škole su pod vodstvom zbora otpjevali niz tradicionalnih pjesama, među kojima i one zagorskog kraja. Dramske skupine nižih i viših razreda su pripremile zanimljive igrokaze, a svi su se pohvaljeni i nagrađeni učenici zajedno s njihovim mentorima predstavili i pozdravili prisutne. Bili smo jedini predstavnici Krapinsko-zagorske županije, iako je na natječaj pristigao veliki broj radova iz cijele Hrvatske. Naš je učenik plasiran kao prvi i dobio je prekrasan orden iz bračkog kamena i lijep engleski rječnik, a školska knjižnica bogatija je za jedan zbornik radova na narječju.

Izvor: Danijela Miklec, učiteljica Hrvatskog jezika

objavio: Blanka Doko   datum: 22. 5. 2018.

« Studeni 2018 »

UDŽBENICI 2018./2019.