Ukupno: 205910

Nagrađivanje u školskom natječaju „Haiku za 5“

„Moja mama je sunčana obala i pjev i šum ptice.“ „Vršci topole nad krovom moje kuće miluju sunce.“ Kada to napišu djeca u 3. razredu, i to u haiku formi, onda znamo da je 1. školski natječaj „Haiku za 5“ povodom Noći knjige u vrijeme nastave na daljinu - uspio.

U petak, 19. lipnja, dodijelili smo nagrade u 3. b razredu učiteljice i mentorice Mirne Domitrek Avirović. U slogovima Mateja Erdelje i Matije Pasanca nježno je izvirila izvrsnost među mnogobrojnim pristiglim pjesmama nastalih pod mentorstvom učiteljica Monike Barić, Mirne Domitrek Avirović, Romine Gorički Mihaljinec, Danijele Miklec, Monike Grabušić i Štefice Dumančić Poljski.

Mnogo ljudi sudjelovalo je u kreiranju ove nadahnjujuće priče. Prvo je ujutro knjižničarku Blanku Doko posjetila pjesnikinja i prosuditeljica u natječaju Đurđica Zrinščak-Družinec te joj skromno uručila primjerke svoje zbirke „Svileni slap“ za nagrade učenicima i mentorima. Zatim su ravnateljica Brigitte Gmaz i pedagog Goran Jenić pomogli knjižničarki do kraja posložiti darove koje je osigurala škola – gotovo personalizirane knjige i privjeske. Pravo iznenađenje nastupilo je u 3. b razredu kad su ih kratko posjetile ravnateljica i knjižničarka, pročitale nagrađene i pohvaljeni uradak te uručile nagrade.

Pohvaljeni učenici Juraj Pilarić iz 3. b i Jan Bos iz 3. a dobit će pohvalnice na dodjeli svjedodžbi. U istoj prigodi bit će nagrađene učenice predmetne nastave Patricija Pasanec i Lara Pihač koje su stvarale pod mentorstvom Romine Gorički Mihaljinec i Štefice Dumančić Poljski.

Izradili smo videoprezentaciju „Haiku za 5“ te o svemu izvijestili u aktualnom broju digitalnog Maksića.

objavio: Blanka Doko   datum: 19. 6. 2020.