Podržimo toplički Foto natječaj "Zagorje, razlistaj se!"

Autor: Blanka Doko, 8. 10. 2020.

Općinska knjižnica Stubičke Toplice pokreće u sklopu Mjeseca hrvatske knjige 2020. Foto natječaj za djecu „Zagorje, razlistaj se!“. Ideja je potaknuti djecu na promišljanje o knjigama i ljubavi prema Hrvatskom zagorju te širiti kreativno izražavanje. Sve o pravilima natječaja možete pročitati u nastavku. Ne propustite i ovu sjajnu priliku u Mjesecu knjige!

Poštovani roditelji i djeco,

pozivamo vas na foto natječaj za djecu pod nazivom Zagorje, razlistaj se! koji Općinska knjižnica Stubičke Toplice pokreće po prvi puta u sklopu Mjeseca hrvatske knjige 2020. U natječaju mogu sudjelovati dvije kategorije natjecatelja: • djeca od 1. do 4. razreda • djeca od 5. do 8. razreda

Uvjeti natječaja:

1. Fotografirati naslovnicu omiljene knjige u vama najdražem i najljepšem kutku našeg Zagorja te nam fotografijom prikazati gdje uživate čitajući vašu omiljenu knjigu i zbog čega toliko volimo naše Zagorje.

2. Fotografija mora biti isključivo u digitalnom obliku, i to u .jpg/.jpeg formatu.

3. Fotografija ne smije biti veća od 5MB.

4. Preporučena rezolucija fotografije je 3000px po dužoj strani.

5. Slanjem fotografija sudionici potvrđuju autentičnost i preuzimaju odgovornost za snimljene fotografije.

6. Sudionici natječaja potpuno preuzimaju odgovornost za snimanje fotografije na kojima se javljaju i treće osobe.

7. Sudionici natječaja slanjem fotografija pristaju na objavu istih na društvenim mrežama.

8. Fotografije se šalju elektroničkom poštom na adresu: knjiznicastubaki@gmail.com .

9. Uz fotografije koje šalju djeca ili ako roditelji šalju u ime djeteta, u poruci moraju biti navedeni sljedeći podatci: ime i prezime djeteta, razred, naziv škole, naziv fotografije, broj telefona/mobitela roditelja te suglasnost roditelja da se slaže s uvjetima natječaja i postavom fotografije u Općinskoj knjižnici Stubičke Toplice.

10. Rok za prijavu je 6. studeni 2020.

11. Pri ocjenjivanju fotografija bit će važni sljedeći kriteriji: povezanost s temom natječaja, kreativnost i originalnost te kvaliteta sadržaja.

12. Najbolji autori iz svake kategorije bit će nagrađeni prigodnim poklonom, ali i izradom i postavom fotografije u Općinskoj knjižnici Stubičke Toplice.

13. Rezultati će biti objavljeni 16. studenog 2020. te će o istim sudionici biti obaviješteni putem maila.

14. Odluku o najboljima fotografijama donijet će tročlani stručni žiri.

Ravnateljica Općinske knjižnice Stubičke Toplice Mihaela Hučić