Robotičarska skupina osvojila nagrade na Izložbi inovacija i CM konferenciji

Autor: Blanka Doko, 21. 5. 2018.

U Europskom tjednu stvaralaca članovi Robotičarske skupine ponovno su proširili svoj i školski horizont. U četvrtak i petak, 17. i 18. svibnja, u pratnji mentora, pedagoga Gorana Jenića sudjelovali su na 5. međužupanijskoj izložbi inovacija Ivanić-Grad i3G. Prikazali su rad vjetroelektrane izrađen uz pomoć 3D printera i dijelova otpisanih tintnih pisača. Osim pedagoga uz učenike je bila učiteljica Fizike Zrinka Gregurić-Ferenček koja im je tijekom izrade praktičnog rada objašnjavala teoretski dio, tj. zakone fizike. Naši Robotičari su svojom inovacijom zauzeli 3. mjesto te osvojili brončanu plaketu. Dan poslije, u subotu, 19. svibnja, pedagog je Robotičare vodio na Croatian Makers konferenciju u Tehnološki park Zagrebačkog velesajma gdje su osvojili 1. mjesto za najbolju prezentaciju projekta "Zvono za osobe s oštećenjem sluha" i vrijedne nagrade koje će moći koristiti Robotičari, ali i drugi učitelji i učenici: DIY  (do it yourself) game console, set za lemljenje, pametnu CRODUINO pločicu. Od srca čestitamo našim Robotičarima i njihovom voditelju na tehnološkim inovacijama i suvremenosti koju donose našoj školi!