Školska i županijska natjecanja za izvrsne učenike, LiDraNo

Autor: Blanka Doko, 7. 2. 2024.

U 2. polugodištu tradicionalno smo posvećeni školskim natjecanjima i smotrama u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje motiviranjem talentiranih i marljivih učenika na kompetitivnost korištenjem najvrjednijih resursa – vlastitih znanja i vještina.

Završene su školske razine natjecanja iz hrvatskog i engleskog jezika, matematike, informatike, kemije, geografije, vjeronauka, prve pomoći, likovne kulture te smotre LiDraNo. Bilo je lijepo promatrati učenike, njihovu zrelost i ozbiljnost prilikom rješavanja zadataka. Većina njih pokazala je prosječno znanje a nekolicina izvrsno. Ta nekolicina sa svojim će nas mentorima predstavljati na županijskim natjecanjima. Očekujte pravovremene informacije o rezultatima.

Početkom tjedna posebno su nas obradovale informacije o pozvanim učenicima na Županijska natjecanja iz matematike i informatike.

UČENICI POZVANI NA ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ MATEMATIKE

4. RAZRED: Jakov Kučak, Kiara Jakopović (mentorica Anita Kobelščak)

6. RAZRED: Sebastian Gajski (mentorica Valentina Haramustek)

UČENICI POZVANI NA ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ INFORMATIKE (mentorica Natalija Stambolija)

6. RAZRED: Sebastian Gajski, Teo Novoselec

8. RAZRED: Magdalena Mlinarić

EKIPA POZVANA NA MEĐUŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ KATOLIČKOG VJERONAUKA (mentor Lovro Mihelić)

6. RAZRED: Sebastian Gajski, Doris Matošević

8. RAZRED: Magdalena Mlinarić, Tea Roth

UČENICI POZVANI NA  ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ GEOGRAFIJE (mentorica Marijana Pavlović)

6.RAZRED: Sebastian Gajski, Ena Marošević

Kod prijave na Županijsku smotru LiDraNo naši su učenici i mentori (Romina Gorički Mihaljinec, Tin Krznar, Blanka Doko) pokazali svestranost i radišnost uključivanjem učenika u sve kategorije – literarno (3 literarna uratka), novinarsko (digitalni školski list Maksić, radijska emisija i 2 novinarska rada) i dramsko stvaralaštvo (pojedinačni i skupni nastup).

U Srednjoj školi Krapina u ponedjeljak 26. veljače 2024. održana je županijska smotra LiDraNo koja je okupila 216 učenika i 56 mentora iz 23 osnovne i 8 srednjih škola. Učiteljice Romina Gorički Mihaljinec i Valerija Ivić bile su u cjelodnevnoj pratnji našim kreativcima u nastupima i na okruglim stolovima.

Naš školski list Maksić i novinarski rad Sebastiana Gajskog pod mentorstvom Blanke Doko predloženi su državnom povjerenstvu.

Čestitamo svim našim natjecateljima uz moto legendarnog hrvatskog sportaša Ivice Kostelića (cijeli intervju u školskom listu Maksić): Za postizanje ciljeva i visokih zahtjeva potrebno je djelovati i vjerovati! (Blanka Doko)

Kopija_datoteke_Moderne_ovisnosti_-_za_radio.mp3 (13.54 MB)