Naša mala knjižnica
Nacionalni online kviz

Svake se godine naša škola uključuje u Nacionalni online kviz Knjižnica grada Zagreba. Čitamo neke nove naslove, šaljemo online rješenja, posjećujemo završne svečanosti. Dosad nismo osvajali materijalne nagrade, ali svaki put smo se dobro proveli u društvu književnika i ljubitelja knjiga, stekli posebna iskustva i znanja.

U organizaciji Hrvatskog centra za dječju knjigu i Odjela za djecu i mladež Gradske knjižnice s Mediotekom, Nacionalni kviz za poticanje čitanja realizira se putem mreže narodnih i školskih knjižnica. Kviz se odvija u Mjesecu hrvatske knjige te se provodi online u narodnim i školskim knjižnicama diljem Hrvatske i u dijaspori.

Čitanjem do zvijezda
Valentinovo u školi
Čitajmo zajedno, čitajmo naglas: zaboravljene knjige
Daruj 1 i dobit ćeš ih 200!

Moto: Zajedničkim snagama prikupljamo knjige za školsku knjižnicu

PROČITAO SI KNJIGU I VIŠE TI NE TREBA? ŽAO TI JE ŠTO U ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI NEMAMO VIŠE NOVIH NASLOVA? ODUVIJEK SI ŽELIO NEŠTO PORUČITI PRIJATELJU, A NISI ZNAO KAKO I GDJE? POKAŽI PRIJATELJSTVO KNJIGOM.

Prikupljanje knjiga za školsku knjižnicu traje stalno. Računica je jednostavna: ako svaki učenik daruje barem jednu knjigu, knjižnica će biti bogatija za 200 knjiga. Svaki darivatelj u knjigu može upisati posvetu te na taj način poslati poruku učenicima koji će posuđivati knjigu.

Moja obitelj, knjiga i ja

Riječ je o inačici projekta Hrvatske mreže školskih knjižničara "Čitamo mi, u obitelji svi". Projekt smo malčice promijenili pa smo ga drugačije i nazvali. No aktivnosti i cilj su vrlo slični - svaki ponedjeljak torba sa osam zanimljivih knjiga odlazi u obitelj učenika 3. razreda. Tjedan dana svi članovi te obitelji druže se uz knjigu - čita se, lista, komentira, uživa u zajedništvu. Učenik u učionici prepričava doživljaje i obiteljske dojmove te knjige odlaze u sljedeću obitelj.

Provedbom ovakvih projekata škola ističe važnost i nužnost čitanja kao najvažnijeg alata u razvoju vještina za cjeloživotno učenje te usmjerava na smisleno provođenje slobodnog vremena uz razvoj ugodnih osjećaja prema knjižnici.

« Srpanj 2020 »