NAJBOLJI MATEMATIČARI ŽUPANIJE U STUBIČKIM TOPLICAMA

Autor: Brigitte Gmaz, 26. 2. 2024.

Naš učenik 6. a Sebastian Gajski s mentoricom Valentinom Haramustek zauzeo je sjajno 3. mjesto na Županijskom natjecanju iz matematike!

U nastavku možete pročitati tekst predsjednice Županijskog povjerenstva o provedenoj manifestaciji u našoj školi.

U Osnovnoj školi Vladimir Bosnar Stubičke Toplice održano je županijsko natjecanje iz matematike za učenike osnovnih škola

U ponedjeljak 26. veljače u Osnovnoj školi Vladimir Bosnar u Stubičkim je Toplicama u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje održano županijsko natjecanje iz matematike učenika osnovnih škola naše županije. Na početku natjecanja učenike su pozdravili ravnateljica škole Brigitte Gmaz, načelnik općine Stubičke Toplice Josip Beljak te predsjednica županijskog povjerenstva za organizaciju i provedbu natjecanja iz matematike Štefica Dumančić Poljski.

Na natjecanju je sudjelovalo 44 učenika koji su postigli najbolje rezultate na školskim natjecanjima održanim u siječnju. Učenici su bili podijeljeni u 5 kategorija: 11 učenika četvrtih razreda, 13 učenika petih razreda, 8 učenika šestih razreda te po 6 učenika sedmih i osmih razreda. Svoje znanje učenici su pokazali rješavajući dvosatni ispit znanja sastavljen od pet zadataka. Učenike je pratilo 30 mentora, učitelja matematike koji su ih tijekom redovnog i dodatnog rada u školi pripremali za sudjelovanje na natjecanju.

Osim rješavanja zadataka učenici su imali priliku upoznati vršnjake iz drugih škola županije s kojima dijele iste interese. Škola domaćin organizirala je zajedničko druženje svih učenika uz zanimljivu radionicu u Općinskoj knjižnici Stubičke Toplice. Učenici i njihovi mentori u Osnovnoj školi Vladimir Bosnar Stubičke Toplice osjećali su se dobrodošli te su se s lijepim sjećanjima vratili u svoje škole. Školi domaćinu zahvaljujemo na organizaciji i toploj dobrodošlici, a najboljim učenicima čestitamo na uspjehu sa željom da se plasiraju i na državno natjecanje iz matematike koje će se održati 22. – 24. travnja 2024. godine u Vodicama.

Štefica Dumančić Poljski,

predsjednica županijskog povjerenstva

Najbolji uspjeh postigli su sljedeći učenici.

4. razred:

1. mjesto: Bele,Vid, OŠ Viktora Kovačića Huma na Sutli, mentorica Ana Novak