Božićna priredba „To je moj svijet“ okrunila prijateljstvo

Autor: Blanka Doko, 22. 12. 2011.

Jučer održana božićna priredba „To je moj svijet“ učenika od 5. do 8. razreda potvrdila je koliko mnogo mogu postići učenici kad udruže svoja znanja, talente i mogućnosti te kada slobodno mogu izraziti svoje viđenje svijeta.

Škola je i ove godine ponudila učenicima da bez pomoći nastavnika pripreme svoje nastupe za božićnu priredbu. No, pred njih je stavljen i izazov više. U pripremi nastupa morali su se pridržavati određenih pravila. Svaki je razred dobio temu koju je zajedno s određenom bojom trebao predstaviti u svome nastupu. Tako su se petaši zelenjeli predstavljajući „Prijateljstvo“, šestaši plavili predstavljajući „Moje slobodno vrijeme“, sedmaši se crvenjeli slaveći „Ljubav“, a osmaši u žutom dali sve od sebe da prezentiraju temu „Moje buduće zanimanje“. Svaki je razred dobio šest minuta za svoje nastupe.

Osam točaka

Voditelji Iva Benko iz 7.b i David Bičanić iz 7.a redom su najavljivali natjecatelje i tražili komentare prosudbenog povjerenstva. U svirci su konkurirali Ema Agata Šamal iz 5. a i Marko Kovačević iz 6.a razreda na gitari te Luka Kobelščak iz 7.b na flauti. U kategoriji plesa natjecale su se plesne skupine iz 5.a i 7.b – „Fast green step“ i „Heartbreakers“. Učenici 6.a, 6.b i 8.a razreda priredili su dramsko-scenske nastupe „Društvo te zove“, „Policajci i lopovi“ i „Naših šest minuta“.  Vjerojatno najveća vrijednost plesnih i dramsko-scenskih nastupa bila je u tome što je sudjelovao velik broj učenika. Primjerice, u nastupu 8. razreda sudjelovalo je čak 14-ero učenika!

Lijepo, ali i britko povjerenstvo

Jučer je odlučivalo dosad, moramo priznati, najljepše prosudbeno povjerenstvo - učiteljice Magdalena Mišak i Snježana Peroš te defektologinja Hana Škrlec. Bilo je zanimljivo slušati njihove britke komentare, a na koncu su jednoglasno odlučile o pobjednicima u tri kategorije - u plesu je pobijedio 7.a razred s plesnom skupinom „Heartbreakers“, u sviranju 5.a s Emom Agatom Šamal na gitari, a u dramsko-scenskom nastupu 8.a razred s „Naših šest minuta“. Škola će pobjednike, kao i svake godine, na kraju školske godine darivati.

Zabava u pauzi

Tijekom priredbe jedna je šestašica molila da se njezinoj prijateljici iz osmog razreda čestita rođendan, što su voditelji, naravno, realizirali. Dok je prosudbeno povjerenstvo odlučivalo o pobjednicima, mnogobrojnu publiku oduševili su plesni koraci Luke Kobelščaka i njegove partnerice Franke te na kraju pjevanje Eme Agate Šamal koja je s „Let's Twist Again“ dodatno užarila ozračje.

Osim sjajnih natjecatelja, vrlo zrelima jučer su se pokazali i ostali učenici škole koji su svojim korektnim ponašanjem pružili natjecateljima veliku podršku. I na kraju, možemo zaključiti da je jučer okrunjeno prijateljstvo učenika naše škole. Može li se išta ljepše dogoditi ususret Božiću?