Prošapći HVALA

Autor: Blanka Doko, 9. 5. 2012.

Na ovogodišnjem 14. natječaju „Poljubi grumen zavičajne zemlje i prošapći:hvala!”  u organizaciji Kulturno-obrazovnog društva Side Košutić iz Radoboja, naše učenice 7.b razreda, Antonija Markuš i Sandra Hren, osvojile su treću nagradu za svoje literarne uratke. Riječ je o Antonijinoj pjesmi „Domača rieč” i Sandrinoj „Netko me negdje čeka” koje su napisale uz mentorstvo učiteljice hrvatskoga jezika Tatjane Benko. Čestitamo!

DOMAČA RIEČ

Zake v škole nesmem povedati „Kaj”?

Čim to velim, vučitel me opomene:

„Kaže se molim!”

Gda mi nešče neke liepoga napravi,

velim mu: „Fala!”

Mam me se opomene i popravi:

„Kaže se hvala!”

Gda nekomu neke krivoga napravim,

velim mu da mi je žal i da nisam štela!

I opet me se ispravi:

„Pristojnije je reći oprosti!”

Nek’ nas drugač vučiju i stalne ispravljaju,

al’ domaču rieč v srcu mi nosime

i Božji blagoslov rada z nju prosime.

Antonija Markuš, 7.b

jednom ću sigurno

stići i ja.

Negdje daleko, daleko,