Izložba knjiga, kviz za poticanje čitanja

Autor: Blanka Doko, 19. 10. 2012.

U četvrtak i petak u predvorju škole održana je izložba knjiga pod nazivom „Bogatstvo naše školske knjižnice“. U Mjesecu hrvatske knjige knjižničarka je učenicima još jedanput željela dati do znanja kakvo bogatstvo imaju nadomak ruke – sve veći izbor zanimljivih naslova.

Poruka glasi: Možemo odustati od pojedinog naslova, ali ne smijemo od čitanja. Osim što nam knjige pomažu da bolje razumijemo sebe i svoju okolinu, zahvaljujući čitanju raste broj riječi koje koristimo u svakodnevnom govoru. Oni koji čitaju svaki dan stvaraju intelektualno bogatstvo koje im nitko ne može oduzeti.

Toga su posebno svjesne naše osmašice Patricia Bajs, Lidija Balov, Iva Benko, Iva Hren, Kristina Kraljić, Julija Franciska Kucelj, Lucija Glavač i Jelena Zrinski koje su u vrlo kratkom roku pročitale tri sljedeća naslova: JULIJANA MATANOVIĆ i ANKA DORIĆ: One misle da smo male, NADA MIHELČIĆ: Zeleni pas, JASMINKA TIHI STEPANIĆ: Imaš fejs?. Naime, ti su višestruko nagrađeni naslovi odabrani kao tema ovogodišnjeg Nacionalnog  kviza za poticanje čitanja „OVE SU KNJIGE NAGRAĐENE - PROVJERI ZAŠTO!“, u organizaciji Knjižnica Grada Zagreba, Hrvatskog centra za dječju knjigu i Odjela za djecu i mladež Gradske knjižnice. U petak, točno u 12, naših sedam djevojaka pristupilo je on-line kvizu u informatičkoj učionici. S obzirom da su im se knjige doista svidjele, pitanja su bila lagana. Rješenja smo poslali na adresu organizatora i s nestrpljenjem očekujemo rezultate.

Svi točno riješeni kvizovi bit će uključeni u izvlačenje potkraj mjeseca. Iz svake knjižnice (školske ili narodne) izvlači se jedan pobjednik. Između svih pobjednika javnim izvlačenjem na završnoj svečanosti, dolazimo do dobitnika glavne i utješnih nagrada. Na svečanosti koja se odvija u okviru sajma knjiga Interliber, u paviljonu 8 A Zagrebačkog Velesajma, u četvrtak, 15. 11. u 12 sati održat će se izvlačenje i dodjela glavne i utješnih nagrada. Kazalište Mala scena iz Zagreba odigrat će predstavu Nine Horvat Ružičasta sanjarica, prema istoimenoj knjizi Silvije Šesto Stipaničić. Mi ćemo, naravno, biti tamo.

Veselo nastavljamo s aktivnostima u Mjesecu hrvatske knjige.