Iza nas je prvi Likovno-literarni natječaj „CVIJET U CVIJEĆU“ – hvala svima!

Autor: Blanka Doko, 26. 11. 2012.

U subotu, 24. 11., naša je škola posebno mirisala, šarenila se i bila ispunjena osmjesima i zadovoljstvom mališana i njihovih mentora iz cijele Hrvatske. Naime, bili smo domaćini završne svečanosti dodjele nagrada i priznanja u novom državnom Likovno-literarnom natječaju „Cvijet u cvijeću“, u organizaciji Društva Naša djeca Stubičke Toplice.

Dječji likovno-literarni natječaj pokrenut je s ciljem razvijanja svijesti u najmlađih o važnosti očuvanja biološke raznolikosti i  tradicijskog bilja. Projekt se provodi u sklopu već tradicionalne ekološko-edukativne akcije „Cvijet u cvijeću“, u organizaciji Turističke zajednice Općine Stubičke Toplice. Njime već godinama sudjelujemo u projektu Hrvatske turističke zajednice „Volim Hrvatsku“, surađujući s Radnim tijelom za ekologiju i kulturu Općine. Cilj je animirati sve čimbenike koji sudjeluju u stvaranju slike ekološki orijentirane Općine - našim sumještanima želimo poručiti da marljivim radom i uređenjem prostora na kojem djelujemo i živimo utječemo na prepoznatljivost Stubičkih Toplica u KZŽ-i, ali i diljem Hrvatske. Na koncu, Stubičke Toplice dugogodišnji su dobitnik prestižnog priznanja Zeleni cvijet, i takav status trebamo njegovati i održavati.

Na ovogodišnji natječaj pristiglo je 239 likovnih i 65 literarna rada iz 17 osnovnih škola i 3 dječja vrtića iz Hrvatske. Stručno povjerenstvo imalo je težak zadatak odabrati najuspješnije ostvaraje u mnoštvu izvrsnih dječjih uradaka vođenih stručnim odgajateljima, učiteljima i profesorima. Povjerenstvo za odabir likovnih radova (dr.art. Mirjana Smolić, prof.,Ivica Mlinarić, slikar,Monika Barić, mr.prim. ob.,Kristina Vukić, odgajatelj i Brigitte Gmaz, dipl.uč., mentor) odlučilo je nagraditi 3 rada u kategoriji djece vrtićke dobi, 8 radova u kategoriji učenika od 1. do 4. razreda te njih 5 u kategoriji učenika 5. do 8. razreda. Povjerenstvo za odabir literarnih radova (književnik Hrvoje Kovačević, učiteljica Ankica Šuk, savjetnik, Dubravka Orešić Dreven, dipl.uč. razredne nastave i hrvatskog jezika) odlučilo je nagraditi u svakoj kategoriji po 6 uradaka.

Radovi pojedinih učenika naše škole također su se istaknuli u mnoštvu izvrsnih, pa su tako korisnim i lijepim darovima nagrađeni sljedeći učenici: u likovnom izričaju Antonio Kušter, 2.b (voditeljica Dubravka Orešić Dreven), Karlo Gredičak, 5.r. i Veronika Klanjčić, 8.a (voditeljica Jasminka Repar); u literarnom izričaju pjesma Josipe Bunčec, 8.a (voditeljica Tatjana Benko) „Pušlek“. Upravo tu pjesmu, koja je i svojevrsna pozivnica svim ljudima da posjete Stubičke Toplice, uglazbio je naš vjeroučitelj Željko Dreven te sa svojim Slavujčekima izveo u subotnjem prigodnom programu. U programu je sudjelovala i naša flautistica iz 4. razreda Anamarija Pilarić, simpatični polaznici Dječjeg vrtića Zvirek te dobro uvježbana Folklorna skupina DND-a. Nadamo se da su naši gosti otišli kući zadovoljni te da će prenositi pozitivne dojmove o Stubičkim Toplicama, školi i srdačnim ljudima.

U pripremu i organizaciju ove velike svečanosti uključili su se i učitelji naše škole: Tatjana Benko, Dubravka Orešić Dreven, Danijela Sinković, Monika Barić, Maja Smrekar, Željko Dreven, Ivica Šipek predvođeni ravnateljicom Karmen Bračić Bunčec. Svima njima DND St. Toplica još jednom od srca zahvaljuje.

Vrlo bogat i plodonosan rad vidljiv je riječju i slikom u prigodnom Zborniku koji možete prelistati u školskoj knjižnici. U predvorju škole mogu se razgledati nagrađeni radovi.

Izvor: Brigitte Gmaz