Bolje ne može - objavljeni rezultati natječaja „Moja prva knjiga"

Autor: Blanka Doko, 21. 5. 2013.

Na 9. natječaj "Moja prva knjiga" stiglo je ukupno 685 dječjih autorskih slikovnica, što je, po riječima organizatora Centra za neohumanističke studije, najviše do sada! Uz članove žirija, a to su ove godine bili književnici Sanja Pilić i Tito Bilopavlović te suradnici iz CNS-a Romana Leko, Matea Šabić Sabljić, Antonia Begušić, Mihaela Prišlić i Vanja Kiseljak, slikovnice su također pregledale i preporučile Ana Kompari i Darinka Sović, knjižničarke Dječje knjižnice Vladimira Nazora iz Zagreba. "Kvaliteta radova u odnosu na protekle godine toliko je porasla da nikada nije bilo teže izabrati najbolje od velikog broja originalnih, zanimljivih, vješto napisanih i oslikanih slikovnica", tvrde organizatori. Zato je ove godine uz 10 prvih nagrada dodijeljen velik broj drugih, trećih i posebnih nagrada.

Uz pomoć razrednika , naši su učenici ove godine, jednom riječju, rasturili! Prvu nagradu – tiskanje slikovnice – osvojio je Ivan Pablo Šamal iz 3.a. Uz pomoć učiteljice Davorke Maček žiri je osvojio pričom „(NE)obična priča o Iveku i Marici“. Jedva čekamo primjerak u našoj školskoj knjižnici!

Posebna nagrada - slikovnica iz edicije Moja prva knjiga i straničnik – odlazi učenicima 2.b Valentinu Kralju za priču „Super dječak“, Mateji Ljubić za „Ostavljenog psa“ i Lauri Pihač za „Anu i cvijeće“, priče koje su izradili uz pomoć učiteljice Dubravke Orešić Dreven. Istu nagradu dobiva Kjara Iljaš iz 3.a za priču „Izgubljeni dragulj“ (mentorica Davorka Maček) te Anamarija Pilarić iz 4.a za „Ljubavnu priču“ i Jakov Gmaz iz 2.b za „Šumsku pustolovinu“, priče koje su izradili uz pomoć Brigitte Gmaz.

Završna svečanost natječaja "Moja prva knjiga" za 2013. godinu bit će održana u jesen, u karlovačkom Gradskom kazalištu Zorin dom. Iskrene čestitke!