Svečano otvaranje u Tuheljskim Toplicama

Autor: Antonina Jadrešin, 6. 5. 2014.

U kongresnoj dvorani hotela Well u Tuheljskim Toplicama jučer je svečano otvoreno državno natjecanje i smotra iz fizike učenika osnovnih i srednjih škola.

Program je započeo u 19 sati kroz koji nas je vodila učenica 8.a razreda Leonarda Šaban. Nakon himne uslijedili su pozdravni govori ravnateljice OŠ Stubičke Toplice Karmen Bračić Bunčec, načelnika Općine Stubičke Toplice Vladimira Bosnara, zamjenice župana za društvene djelatnosti Krapinsko-zagorske županije magistre znanosti Jasne Petek, člana Državnog povjerenstva za provedbu natjecanja iz fizike doktora znanosti Željka Skoka te ravnatelja Agencije za odgoj i obrazovanje profesora Vinka Filipovića.

Nakon lijepih riječi podrške koje su uputili učenicima i njihovim mentorima, uslijedila je priredba dobrodošlice koju je pripremila naša škola. U izvedbi "Slavujčeka", školskog zbora pod dirigentskom palicom vjeroučitelja Željka Drevena, izražena je dobrodošlica kroz pjesmu "Nek' svud ljubav sja". O ljepoti našeg kraja, Kjara Iljaš iz 4. razreda izrecitirala je pjesmu "Proljeće u Stubičkim Toplicama" uz glazbenu pratnju na gitari učenika 8.a razreda Marka Kovačevića.

Kratku predstavu od susjedskim odnosima, spravljanju "bazlamače" - domaćeg kolača od kukuruznog brašna i dolaska do suda izvele su učenice 2. razreda, Lana Merlin i Iva Žlabur. Zatim su naši "Slavujčeki" otpjevali pjesmu "Pušlek" bivše učenice Josipe Bunčec koju je uglazbio vjeroučitelj Željko Dreven.

Marko Martinić, učenik 7. razreda u ulozi Cinteka izveo je ulomak iz djela Ksavera Šandora Gjalskog "Pod starim krovovima". "Pismo iz Zagorja" koje govori o ljepotama našeg kraja u Štefekovo ime uputio je Tomislav Zebec iz 5. razreda. Na kraju priredbe "Slavujčeki" su izveli zagorski mix najpoznatijih naših pjesama.

Svima je zaželjeno puno uspjeha i dobrih rezultata!

Pogledajte galeriju