Terenska/izvanučionička nastava 6. i 7. svibnja

Autor: Antonina Jadrešin, 13. 5. 2014.

Za vrijeme održavanja državnog natjecanja i smotre iz fizike, 6. i 7. svibnja učenici su imali jedan nenastavni dan i terensku/izvanučioničku nastavu.

U utorak, 6. svibnja na terensku/izvanučioničku nastavu išli su učenici 3.a, 3.b, 4.a, 6. i 7. razreda. Učenici 3.a i 3.b razreda sa svojim učiteljicama Monikom Barić i Martinom Šaban proveli su dan u prirodi. Na brdu i šumi Kamenjak, kroz igru, šetnju i piknik, imali su izvanučioničku nastavu u sklopu prirode i društva.

Učenici 4.a razreda s učiteljicom Davorkom Maček posjetili su seosko gospodarstvo u Stubičkim Toplicama. Gđa Đurđa Franjković pokazala im je domaće životinje koje uzgaja i ispričala kako se brine o njima. Pješačili su kroz naselje Pihači, uz kraće zadržavanje na livadi i u šumi, te su uočavali biljne i životinjske vrste koje obitavaju na tim životnim zajednicama. Na brdu Kamenjak zadržali su se u vinogradu suučenika Petra Bengera odakle im se pružao prekrasan pogled na naš zavičaj. Ondje su dobili zadatak naslikati krajolik pastelama.

Učenici 6. i 7. razreda u pratnji učiteljice biologije Tine Penić i učiteljice tjelesne kulture Martine Debeljak bili su u nacionalnom parku Plitvička jezera. Vidjeli su i uživali u bogatstvu flore i faune, jezera i slapova te su se vozili panoramskim vlakom i brodom po jezeru Kozjak.

U srijedu, 7. svibnja učenici 1.a, 1.b i 2.a razreda u pratnji svojih učiteljica Brigitte Gmaz, Mirne Domitrek Avirović, Anite Kobelščak i učiteljice iz produženog boravka Petre Bolfek bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu. Posjetili su Zoološki vrt grada Zagreba u starom parku Maksimiru gdje su vidjeli brojne vrste životinja te su u knjižari Školska knjiga bili na književnom susretu s književnicom Željkom Horvat-Vukelja koja im je kroz glazbu, igru i glumu predstavila „Slikopriče“.

U pratnji učitelja povijesti i geografije Krune Rebića, učiteljice njemačkog jezika Tatjane Milošić, učiteljice matematike Monike Grabušić i učitelja glazbenog Ivice Šipeka učenici 5., 8.a i 8.b razreda išli su na terensku nastavu u Lepoglavu.  Uz stručnog vodiča razgledali su geološki spomenik prirode Gaveznica- Kameni vrh  koje je zaštićeno područje nalazišta poludragog kamenja, ahata i jedini sačuvani fosilni vulkan u Hrvatskoj. U Domu kulture pogledali su izložbu minerala i galeriju lepoglavske čipke uz prezentaciju izrade. Zatim su posjetili Ekomuzej čipke, pavlinsku crkvu uz vodstvo mons. Andrije Kišićeka, lepoglavskog župnika te ručali u restoranu Ivančica.