Završen po svemu poseban tjedan

Autor: Blanka Doko, 6. 6. 2011.

Proslavili smo 2. Dan škole, obnovili status Međunarodne eko škole,  predstavili brojne izvannastavne aktivnosti i projekte i naučili puno toga o zdravom načinu življenja.

Prvi tjedan mjeseca lipnja u našoj je školi prošao u znaku zdravlja i svečanosti. Umjesto uobičajene nastave učenicima je u srijedu, 1. lipnja, upriličeno da kroz različite prezentacije nauče što znači zdrava prehrana, zašto je važno baviti se sportom i kakve benefite donosi zdravi stil življenja. Osim što su se na sportskom igralištu natjecali u zabavnim igrama - tko će brže skakati u vrećama i prenijeti čašu vode u trku, učenici su provjerili svoje znanje u kvizu o zdravom načinu življenja.

Smotra izvannastavnih aktivnosti i projekata

U četvrtak, 2. lipnja, učenici i njihovi roditelji bili su u prilici saznati i vidjeti kakve mogućnosti, osim nastave, škola nudi učenicima za širenje talenata i hobija. U prijepodnevnim satima održana je Smotra izvannastavnih aktivnosti i školskih projekata predmetne nastave, a poslijepodne razredne nastave. Od aktivnosti i projekata predmetne nastave posebno je oduševila suradnja Dramsko-literarne skupine i Mladih povjesničara koja je urodila predstavom o Veroniki Desinićkoj, legendi koja se veže uz dvorac Veliki Tabor. Nakon kompilacije višestruko nagrađenih stihova Literarne družine, nazočni su imali prilike vidjeti pravu pravcatu akciju spašavanja unesrećenih koju je izvela skupina Prva pomoć. Englesko-njemački „Vodič kroz Stubičke Toplice“, zajednički projekt skupina stranih jezika, pokazao je koliko škola ističe važnost učenja stranih jezika, baš kao i stjecanja informatičkih i informacijskih vještina na satovima Mladih informatičara. U hodniku škole predstavljeni su radovi Likovne skupine, Mladih tehničara, Mladih fizičara te školski projekti „Učenje učenja“ i „Međunarodni dan šuma“. Ono što je posebno oduševilo nazočne jest brošura „168 frazema topličkih osmaša“, projekt kojim je učiteljica hrvatskoga jezika ovogodišnje osmaše navela da usmenim putem prikupe što više frazema i time osvijeste ljubav prema vlastitom jeziku.

Snaga zajedničkih projekata

Voditelji izvannastavnih skupina razredne nastave također su vrijedno radili tijekom cijele godine. Literarna skupina upriličila je predstavu po nagrađenoj slikovnici našega drugašića „Cvrčak Pero i bubamara Bubica“. Suradnja Malog zbora Slavujčeki i Mladih knjižničara urodila je nastupom „Vesni s ljubavlju“, a prezentacija višestruko nagrađivanog projekta Odgoj za demokratsko građanstvo „Ženske narodne nošnje stubičkog kraja“ još jedanput je dokazala neprocjenjivu vrijednost učiteljskog poziva. U hodniku škole bile su izložene mape sa zapažanjima učenika na temu „Moja županija“, radovi vrlo aktivne Eko skupine i Likovne skupine. Smotra izvannastavnih skupina i projekata razredne nastave završena je igrama na školskom igralištu u organizaciji Sportske skupine. Ravnateljica škole izrazila je oduševljenje projektima te pohvalila i pozdravila vrijedan rad i trud voditelja.

Proslava 2. Dana škole i obnova statusa Međunarodne eko škole

I šećer na kraju, u petak, 3. lipnja, svečano smo obilježili 2. Dan škole. Obnovljen je status Eko škole i podignuta je Zelena zastava. Uz ostale drage nam goste, nastupu učenika nazočila je i dožupanica Krapinsko-zagorske županije za društvene djelatnosti gospođa Sonja Borovčak, što nam je svima bilo na veliku čast.

Link na fotogaleriju proslave Dana škole: