Petaši i osmaši na Gorskom zrcalu

Autor: Blanka Doko, 3. 5. 2018.

U pratnji razrednica Nikoline Fruk, Monike Grabušić i Marijane Pavlović te asistentica u nastavi Mateje Kraševac i Marine Šturlan učenici 5.a, 5.b i 8.a razreda su u četvrtak, 26. travnja, bili na terenskoj nastavi u Parku prirode Medvednica, točnije na lokaciji Gorsko zrcalo, u organizaciji Outward Bound Croatia programa.

Učenike je dočekalo desetak Outward Bound instruktora koji su poveli 30-minutno pješačenje prema lokaciji na kojoj su se izvodile aktivnosti. Već su tad učenici bili suočeni sa svojim prvim izazovom jer je po jedan učenik u paru morao do lokacije pješačiti zavezanih očiju dok ga je drugi vodio i pazio na njegovu sigurnost.

Na lokaciji izvođenja aktivnosti učenici su podijeljeni u četiri skupine te je svaka skupina imala po dvoje instruktora. Rotirali su se u izvođenju aktivnosti na pojedinim lokacijama/poligonima, a aktivnosti su se temeljile na suradnji i timskom radu učenika, zajedničkom prelaženju prepreka te pomaganju drugima kako bi zajedno izvršili pojedini zadatak. Abseil izazov (spuštanje po užetu) izvodili su samo učenici osmog razreda.

Terenska nastava ispunjena novim izazovima završila je predvečer kad su se učenici puni različitih dojmova vratili u Stubičke Toplice.