Božićne priredbe

Autor: Blanka Doko, 21. 12. 2018.

Odlazak na zimske praznike obilježili smo dvjema prelijepim priredbama. Učenici predmetne nastave osmislili su i pripremili sa svojim razrednicama i učiteljima scenske nastupe za priredbu „I božićno drvce svoju pjesmu ima“. Učenici razredne nastave okupili su se u poslijepodnevnim satima i svojim neodoljivim nastupima odaslali poruku o ljubavi, miru i prijateljstvu.

Teško je odlučiti jesu li svojim objašnjenjem Božića i izvedbom popularnih „Zvončića“ više oduševili učenici 5.a (razrednica Marijana Pavlović), ili pak nešto iskusniji šestaši. Učenici 6.b (razrednica Monika Grabušić) sve su nas zarazili svojom energičnošću i razrednom himnom, dok su učenici 6.a (razrednica Romina Gorički) igrokazom prikazali kako teku pripreme za Božić. Osmaši su se također iskazali u glumi. Razrednica 8.a Danijela Miklec napisala je igrokaz „Božje naočale“ u kojemu su njezini učenici poručili da nije uvijek baš sve onako kako se na prvi pogled čini te da treba biti oprezan u osuđivanju. Učenici 8.b razreda (razrednica Marina Klauški) također su oduševili igrokazom „What really matters“ u kojemu su prikazali često bezrazložno komplicirane obiteljske odnose i uspjeli nam odgovoriti što je u životu doista bitno. Članovi izvannastavne Recitatorske skupine (voditeljica Danijela Miklec) su izveli „Pričaj mi bako“ Zlate Kolarić-Kišur i jedinstveno Pismo Krampusu jedne petašice. Mladi knjižničari bibliofili (knjižničarka Blanka Doko) su nas prisjetili na književno djelo Oscara Wildea „Sretni princ“ kojega je članica te skupine dramatizirala za scenski nastup „Sretna princeza“. Knjižničarke su nas podsjetile na ljepotu pomaganja i darivanja. Program božićne priredbe „I božićno drvce svoju pjesmu ima“ pjesmom „Sretan Božić“ i modernim plesom su zatvorili neponovljivi učenici 7.a (razrednica Martina Debeljak).

Mlađi učenici od 1. do 4. razreda također su sa svojim razrednicama i učiteljima pripremili prigodne igrokaze i pjesme. Učenici 1.a (razrednica Davorka Maček) oborili su nas s nogu svojim šarmom glumeći „Dvije pahuljice“, recitirajući „Božićne jaslice“ i pjesmom „Padaj, padaj snježiću“, ali i pjesmom na engleskom jeziku „I'm a little snowman“ koju je s njima pripremila učiteljica Engleskog jezika Filipa Peh. Učenici 2.a razrednice Monike Barić izveli su igrokaz “Oblak, pahuljice i vjetar“ u tako jednostavnim, a opet efektnim kostimima. Zajedno s prijateljima iz 2.b otpjevali su „Božić dolazi“. Razrednica 2.b Mirna Domitrek Avirović pripremila je sa svojim učenicima recitacije, ali i izrazito zvučan prikaz nevremena i oluje uz pomoć različitih vrsta udaraljki. Trećaši su nas također oduševili, posebice estetikom kostima koje je za njih napravila razrednica Anita Kobelščak kako bi bili što uvjerljiviji u igrokazima i plesovima „Božićna želja“, „Zimsko prijateljstvo“, „Medvjedićeva želja“ i u recitaciji „Nova“. Najstariji učenici razredne nastave, učenici 4.a i 4.b razreda pokazali su zrelost kvalitetom izvedbe igrokaza i pjesama; 4.a (razrednica Martina Drempetić) recitirali su „Ftiček“, „Bude li“, „Božić“ i otpjevali uz pomoć vjeroučitelja Željka Drevena „Božić je“; 4.b (razrednica Dubravka Orešić Dreven i učiteljica Martina Pavlušec) glumili su u „Božićnim darovima“ i za kraj otpjevali „Sretan Božić“.

Ravnateljica, defektologinja, knjižničarka, pedagog i svi učitelji izrazili su veliko zadovoljstvo ovogodišnjom priredbom. Uz čestitke za Božić i novu godinu pozdravili smo se do početka 2. polugodišta.